• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie dużo bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to i tak UE jest potęgą. I choć ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.